A Vas Vármegyei Halgazdálkodási Hatóság szervezésében szakmai továbbképzést tartottak a vármegye hivatásos halászati őreinek a Vármegyeháza Címer-termében. Az eseményen a halőrök többsége részt vett, a programot pedig egy rövid írásbeli vizsga zárta, amely a tevékenység folytatásához szükséges jogszabályi követelmény.
A rendezvény nyitásakor Gecse József, a hatóság osztályvezetője köszöntötte a résztvevőket, bemutatta az előadókat és megköszönte mind az előadók, mind a résztvevők aktív szerepvállalását.
Az előadások főbb témakörei
Elsősegélynyújtás és újraélesztés
Köcse Tamás, a Vas Vármegyei Mentésügyi Alapítvány képviselője gyakorlati bemutatót tartott az elsősegélynyújtási és újraélesztési technikákról, kiemelve a halőrök munkájában előforduló sürgősségi helyzetek kezelésének fontosságát.
Jogszabályok és hatósági előírások
Dugmanits Réka, a Halgazdálkodási Hatóság szakügyintézője ismertette az aktuális jogszabályokat, amelyek a halőri tevékenységet és a hatósági ellenőrzéseket szabályozzák, valamint a jogkövetkezményeket.
Halőri ellenőrzés és taktikai ismeretek
Tóth Tamás r. alezredes és Horváth Norbert r. őrnagy, a Körmendi Rendészeti Technikum oktatói, a halőri ellenőrzések módszereit és a taktikai végrehajtás legújabb gyakorlati megközelítéseit mutatták be.
Inváziós fajok és ökológiai hatásuk
Végh Attila, az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság ökológusa részletesen beszámolt az inváziós fajok, például az eurázsiai hód, a nutria és a különböző halfajok megyei jelenlétéről, illetve azok ökológiai következményeiről.
A program a vizsgák sikeres letételével zárult, amely a hivatásos halőrök jogszerű munkavégzésének elengedhetetlen feltétele. Az esemény fontos szerepet játszott abban, hogy a halőrök naprakész ismeretekkel és bővített készségekkel végezhessék munkájukat, hozzájárulva a vizek védelméhez és a szabályos halgazdálkodáshoz.
Forrás: Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége