
Kortárs és klasszikus mesterek művei csendülnek fel 2026. február 20-án a Magyar Művészeti Akadémia ünnepi estjén, ahol a prózairodalom legnagyobb alakjai előtt tisztelegnek.
A magyar széppróza napja alkalmából ünnepi estet rendez a Magyar Művészeti Akadémia 2026. február 20-án, pénteken 17 órától a Pesti Vigadó Sinkovits Imre Kamaraszínpadán (1051 Budapest, Vigadó tér 2.). Az esemény a magyar prózairodalom gazdag hagyományát és kortárs értékeit állítja középpontba.
Az esten részletek hangzanak el Bodor Ádám Kossuth-díjas író, az MMA rendes tagja, a néhai Vathy Zsuzsa József Attila-díjas író, valamint Krasznahorkai László Nobel-díjjal is elismert, Kossuth-díjas szerző műveiből. A válogatásban helyet kapnak a 19. századi magyar próza kiemelkedő alakja, Jókai Mór írásai is, így a közönség átfogó képet kaphat a magyar epika különböző korszakairól és hangjairól.
A prózai összeállításokat két kiváló színművész tolmácsolja: Lukács Sándor Kossuth-díjas művész és Ráckevei Anna Jászai Mari-díjas, Kiváló művész, az MMA rendes tagja. Előadásuk nem csupán felolvasás, hanem élő, személyes interpretáció, amely új megvilágításba helyezheti a jól ismert szövegeket is.
Az est zenei közreműködője Balog József Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, az MMA levelező tagja, aki játékával hangulati hidat teremt irodalom és zene között.
Köszöntőt mond Vári Fábián László Kossuth-díjas költő, az MMA Irodalmi Tagozatának vezetője. Az est házigazdája Endrédy Gábor színművész lesz.
A szervezők kérik, hogy a részvételi szándékot előzetesen a raso.barnabas@vigado.hu e-mail címen jelezzék az érdeklődők.
A magyar széppróza napja minden évben alkalmat ad arra, hogy az olvasók és az irodalomkedvelők közösen ünnepeljék a magyar prózairodalom múltját és jelenét – ez az este pedig méltó találkozási pontja lehet az irodalom, a zene és a színház műfajának.
Forrás: Magyar Művészeti Akadémia



