kezdőlap / Belföld / Kultúra / Ma ünnepeljük a tánc világnapját: amikor a mozdulat beszél helyettünk
2026. április 29. szerda 08:52 - Győr
Ma ünnepeljük a tánc világnapját: amikor a mozdulat beszél helyettünk

Április 29-én világszerte a táncé a főszerep: a Tánc Világnapja a mozgás, az önkifejezés és a közösség ünnepe, amelyhez Magyarország több városa, köztük Győr is csatlakozott.

Április 29-én tartják a Tánc Világnapját, amelyet 1982-ben hívott életre az UNESCO Nemzetközi Tánc Tanácsa. A dátum nem véletlen: ezen a napon született Jean-Georges Noverre, a modern balett egyik úttörője. A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a tánc mint művészeti ág jelentőségére, valamint közösségformáló erejére.

A jeles alkalomhoz hazánkban is számos program kapcsolódik. Győrben a közösségi élmény került a középpontba: látványos bemutatók, közös táncok és minden korosztályt megszólító események tették ünnepivé a napot. A résztvevők együtt tapasztalhatták meg, hogy a tánc egyetemes nyelv, amely szavak nélkül is képes érzelmeket közvetíteni.

A szervezők hangsúlyozzák: a tánc nemcsak a színpadon létezik, hanem a mindennapok része is lehet. Legyen szó klasszikus balettről, néptáncról vagy modern irányzatokról, a mozgás öröme mindenki számára elérhető.

A Tánc Világnapja minden évben arra emlékeztet, hogy a mozdulatok összekötnek bennünket – kortól, háttértől és nyelvtől függetlenül.

Forrás: Győr+ Média

West Pannon Audiovizuális Klaszter